�صل جدیدی از همکاری‌ حوزه علمیه با وزارت ارشاد آغاز شود

شهریور ۲۲, ۱۳۹۶

[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری عصر پنج‌شنبه در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که در دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد، در سخنانی خطاب به سید عباس صالحی با بیان اینکه انتخاب شما به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی موجب خرسندی جامعه روحانیت شده است، افزود: در دوران معاونت شما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدامات خوبی صورت گرفته که امیدواریم فرصت پدید آمده در این وزارتخانه آن اقدامات دنبال شود.

وی با بیان اینکه نشریات بسیاری در حوزه‌های علمیه منتشر می‌شود، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌تواند از ظرفیت‌های انجمن‌های تخصصی حوزه در راستای پاسخ به پرسش‌های جامعه استفاده کند.

امام جمعه قم ادامه داد: معاونت پژوهش حوزه در برهه‌ای، با ارسال نامه به وزارتخانه‌های مختلف اعلام کرد تا آنان در عرصه‌های دینی و مذهبی نیازهای خود را منعکس کنند و وزارتخانه‌ها نیز سؤالات خود را ارسال کردند و این سؤالات به انجمن‌های تخصصی ارجاع داده شد.

وی با بیان اینکه انتظار می‌رود در دوره جدید از آثار مکتوب حوزوی حمایت و پشتیبانی شود، افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌تواند موانع را از سر راه نشر این آثار بردارد تا در آینده شاهد گسترش تألیفات و انتشار کتاب‌های حوزوی باشیم.

فعالیت حوزه در بخش‌های هنری

آیت الله حسینی بوشهری افزود: حوزه در بخش‌های مختلف هنری نیز در سال‌های اخیر فعالیت‌هایی داشته و جشنواره‌های مختلف هنری را برگزار کرده است.

وی ادامه داد: استعدادهای زیادی در حوزه‌های علمیه وجود دارد که می‌بایست ساماندهی شود و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز باید از این ظرفیت‌ها استفاده کند.

عضو هیئت رئیسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم همچنین اظهار داشت: گاهی برخی مسائل در دوره‌های گذشته رخ می‌داد که جلوی حرکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را می‌گرفت که امید است در ابن دوره تکرار نشود.

وی همچنین عنوان کرد: حوزویان وقتی شنیدند که قرار است این مسئولیت بر عهده شما گذاشته شود امیدوار شدند تا فصل جدیدی از همکاری‌ها میان حوزه علمیه با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز شود.

[ad_2]
لینک خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on TumblrShare on LinkedIn

Tags ;

Leave a Comment

Please keep in mind that comments are moderated and rel="nofollow" is in use. So, please do not use a spammy keyword or a domain as your name, or it will be deleted. Let us have a personal and meaningful conversation instead.