عنوان خادمی فرهنگ رضوی به مدیرعامل کانون پرورش فکری اعطا شد

مرداد ۱۵, ۱۳۹۶

[ad_1]

به گزارش خبرگزای مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکلن و نوجوانان، برگزارکنندگان این جشنواره بزرگ فرهنگی مذهبی که روز ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ در مشهد مقدس برگزار شد، این عنوان را به دلیل نهادینه کردن فعالیت‌های حوزه فرهنگ رضوی در برنامه‌های سالانه کانون، ایجاد جریان مستمر گسترش فرهنگ رضوی به مدت طولانی در بیش از ۹۵۴ مرکز کانون و برپایی نمایشگاه‌های از آثار تولیدی جشنواره امام رضا(ع) در بخش کودک و نوجوان در سراسر کشور به علیرضا حاجیان‌زاده اعطا کردند.

در همین آیین با اهدای لوحی به امضای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، کسب این عنوان به مدیرعامل کانون تبریک گفته شده است.

همکاری‌های کانون با جشنواره امام‌رضا(ع) از هشتمین دوره این رویداد فرهنگی مذهبی در سال ۱۳۸۹ و با برگزاری دو جشنواره قصه‌گویی رضوی در مازندران و نشریه دیواری رضوی در فارس آغاز شد و پس از آن با تشکیل دبیرخانه کارگروه کودک و نوجوان و سپردن آن به کانون این مشارکت گسترش یافت.

شیوه برگزاری این بخش از جشنواره در هشت دوره گذشته دست‌خوش تغییراتی شده است ولی اکنون پانزدهمین دوره این رویداد در بخش‌های فرهنگی (نشریه‌نگاری، کتاب‌سازی، کاردستی) ویژه‌ی کودک و نوجوان، (قصه‌گویی) ویژه‌ی بزرگ‌سال، ادبی (شعرسرایی) ویژه کودک و نوجوان (داستان‌نویسی) ویژه کودک و نوجوان و بزرگ‌سال و هنری (سرود، پویانمایی) ویژه کودک و نوجوان با استقبال بیش از ۳۶‌هزار شرکت کننده در سراسر کشور روبرو شد.

بر اساس این گزارش در لوح اهدایی با امضای سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، از مدیرعامل کانون به عنوان خادم فرهنگ رضوی قدردانی شده است.

در متن این لوح آمده است: : [دریافت] نشان خدمت آستان ملک پاسبان عالم محمد و توفیق حضور در بارگاهی که نگارخانه زرین ایمان و امین پیکر پاک سلاله امیرالمومنین(ع) است … نشانه‌ای از اهتمام و کوشش برای ‌پاس‌داشت آموزه‌های دین مبین و آیین رحمانی اسلام است و خدمات و زحمات خالصانه شما برای اعتلای فرهنگ رضوی تحسین کرده و تبریک خود را برای دریافت عنوان خادم فرهنگ رضوی ابراز می‌دارم.»

آیین پایانی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) روز ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ و در شب ولادت با سعادت هشتمین امام شیعیان جهان در سالن صبای صدا و سیمای خراسان رضوی در مشهد مقدس برگزار شد.

[ad_2]
لینک خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on TumblrShare on LinkedIn

Tags ;

Leave a Comment

Please keep in mind that comments are moderated and rel="nofollow" is in use. So, please do not use a spammy keyword or a domain as your name, or it will be deleted. Let us have a personal and meaningful conversation instead.