تجربیات مربیان کانون پرورش فکری در مدارس به کار گرفته می‌شود

آبان ۱۰, ۱۳۹۶

[ad_1]

براساس خبرها به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری، رضوان حکیم زاده با بیان این مطلب گفت: «بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که با مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان امضا شد، قرار است از ظرفیت‌های موجود استفاده تا دنیای آموزش را در دوره‌های پیش‌دبستانی و دبستان به اقتضائات کودکی نزدیک کنیم.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: «بر ‌اساس این تفاهم‌نامه استفاده از ظرفیت بی‌بدیل هنر، ادبیات و فرهنگ برای آموزش، حتی آموزش علوم در دستور کار قرار می‌گیرد.»

وی از امکان حضور مربیان کانون در مدرسه‌ها خبر داد و گفت: «با توجه به پی‌گیری‌ها این آمادگی ایجاد شده تا علاوه بر حضور کودکان در مراکز کانون بتوانیم از حضور مربیان کانون در کلاس‌های درس و یا حتی در قالب برگزار کننده کارگاه‌های آموزشی برای معلمان بهره ببریم. با این راه‌کار بخش زیادی از کودکان از برنامه‌های آموزشی کانون پرورش فکری بهره می‌برند. ‌»

حکیم‌زاده تاکید کرد: طرح «کانون مدرسه» در راستای تحقق اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بار دیگر اجرایی شده است و مقدمات این رویداد با امضای تفاهم‌نامه انجام شده و در حال تکمیل دستورالعمل اجرایی هستیم.»

این مقام مسوول توضیح داد: «در دستورالعمل اجرایی قرار است قالب برنامه‌ها مشخص شود تا فعالیت‌های متنوع مربیان کانون همچون نمایش، آموزش نقاشی، قصه‌گویی و سایر فعالیت‌ها بستر مناسبی برای این همکاری ایجاد کنند.»

وی در پاسخ به این سوال که قرار است این فعالیت یک فوق برنامه تلقی شود یا خیر، پاسخ داد: «در تفاهم‌نامه تاکید بر این است که همه‌ برنامه‌ها منطبق بر سند تحول بنیادین و هم‌راستا با برنامه‌های درسی مصوب شود.»

[ad_2]
لینک خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on TumblrShare on LinkedIn

Tags ;

Leave a Comment

Please keep in mind that comments are moderated and rel="nofollow" is in use. So, please do not use a spammy keyword or a domain as your name, or it will be deleted. Let us have a personal and meaningful conversation instead.