از مردم لرستان عذرخواهی می‌کنم

اردیبهشت ۹, ۱۳۹۶

شهرام شکیبا مجری برنامه تلویزیونی “قند پهلو” که چندی پیش حکایتی را در برنامه خواند که موجب سوءتفاهم مردم لرستان شده بود ، از مردم شریف لرستان عذرخواهی کرد .این مجری با سابقه تلویزیون در این باره گفت: یکی از کتاب‌هایی که بمنظور معرفی کتاب به بینندگان عزیز در برنامه از ان استفاده کردیم کتاب خواندنی‌های ادب فارسی نوشته آقای دکتر علی‌اصغر حلبی بود که ایشان در این کتاب حکایتی را عیناً از کتاب امثال‌ و حکم دهخدا نقل کرده است. دکتر حلبی این حکایت را در صفحه ۲۵۲ کتاب خود آورده‌اند و همین مثل در صفحه ۷۳۵ جلد دوم امثال و حکم دهخدا آورده شده است. در مطلب گویا از فردی به نام حسینقلی خان بختیاری نام برده شده است که متأسفانه من ایشان را نمی‌شناختم و نمی‌دانستم که حسینقلی بختیاری یک شخصیت واقعی، تاریخی و مهم و شناخته شده ایل بختیاری است که پدر سرداری اسعد بختیاری هم بوده است.

وی تصریح کرد: متأسفانه این بخش حکایت را عده‌ای گزینش و در فضای مجازی پخش کرده‌اند و پس و پیش آن مشخص نیست. ماجرا طوری رقم خورده و این شائبه پیش آمده که من از جانب خودم چیزی گفته‌ام که البته اینجا من تقصیرکار هستم و باید درباره شخصیت‌های تاریخی و اهل حکایت بیشتر تحقیق می‌کردم منتهی به نام دهخدا و آقای دکتر حلبی اعتماد کردم و این مسئله محل مناقشه شده است و گروهی از دوستان بختیاری از من ناراحت شده‌اند به گمان اینکه من خدایی ناکرده قصدم توهین به یک شخصیت تاریخی ایل بختیاری بوده است.

وی در پایان گفت: من ضمن اینکه همین جا از دوستان عزیز و مردم بزرگوار لرستان عذرخواهی می‌کنم همچنین امروز شنبه نیز ساعت ۲۱ در ویژه برنامه قندپهلو که به مناسبت سوم شعبان از رسانه ملی پخش خواهد شد، از دوستان عزیزم عذرخواهی می‌کنم.

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on TumblrShare on LinkedIn

Tags ;

۱ Comment

    علیرضا ار ۰۹, ۱۳۹۶

    بنده خدا از خودش چیزی نگفت که بابا از رو کتاب خوند

    پاسخ دادن

Leave a Comment

Please keep in mind that comments are moderated and rel="nofollow" is in use. So, please do not use a spammy keyword or a domain as your name, or it will be deleted. Let us have a personal and meaningful conversation instead.