اجازه هتک حرمت به دین در جامعه داده نشود

شهریور ۱۰, ۱۳۹۶

[ad_1]

براساس خبرها به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله العظمی سید محمدعلی علوی گرگانی صبح جمعه در دیدار سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که در دفتر این استاد برجسته حوزه برگزار شد، با تبریک فرا رسیدن دهه ولایت و امامت، اظهار داشت: انتخاب شما به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که اهل کمال و فضل هستید، مایه خرسندی است و سوابق کاری شما مثبت است و از تجربیات خوبی برخوردار هستید.

وی با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با امور دینی مرتبط است، تصریح کرد: بر حسب فرموده نبی مکرم اسلام دین بهترین مسئله‌ای است که انسان باید دنبال آن برود؛ هیچ موضوعی جایگزین اهمیت به دین نمی‌شود و بر این اساس رسول خدا به امیرالمومنین(ع) می‌فرمود علی(ع) جان دینت را مراقب باش.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه تأمین کردن مسائل دینی خیلی سخت است، ابراز داشت: خدا باید قوت و قدرت بدهد این بار سنگین را در وزارت ارشاد پیش ببرید.

وی خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: انتظارات و توقعات از شما بالاست، در عین حال هرچه در مسائل دینی تلاش و کوشش کنید، ارزش دارد.

آیت الله علوی گرگانی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم رسیدگی و اصلاح وضعیت اجتماعی برخی اماکن هنری تأکید کرد و گفت: گاهی مجالس و جشنواره‌هایی برگزار می‌شود که رعایت مسائل دینی صورت نمی‌گیرد و مسامحه کاری می‌شود.

وی گفت: ما انتظار داریم مسائل دینی در سینما، تئاتر و جشنواره‌ها رعایت شود؛ توصیه‌ها و سفارشاتی داشته باشید که اجازه داده نشود هتک حرمت اسلام و دین در جامعه صورت گیرد.

این مفسر قرآن کریم در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم احیای سنت‌ها و آثار بزرگان دین تأکید کرد و گفت: مرحوم آیت الله العظمی بروجردی در این زمینه تلاش وافری داشتند و احیاء کننده سنن قبلی بودند؛ باید علوم گذشته بزرگان دین را زنده کرد و اجازه از بین رفتن آنها را نداد؛ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه تلاش کند تا هم آثار بزرگان احیاء شود و هم در دسترس جامعه قرار بگیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: به حوزه‌های هنری بیشتر رسیدگی شود و بخش هنر در جامعه تقویت شود چرا که یکی از مسائل اسلام، مسئله هنر است.

آیت الله علوی گرگانی در پایان خواستار ابلاغ سلام و تبریک اعیاد به رئیس جمهور شد و گفت: امیدواریم در دوره جدید فعالیت دولت، کاستی هایی که در جامعه وجود دارد از برکت و همت مسئولان برطرف شود و جامعه در مسیر خط رهبری به سمت عزت و پیشرفت حرکت کند.

[ad_2]
لینک خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on TumblrShare on LinkedIn

Tags ;

Leave a Comment

Please keep in mind that comments are moderated and rel="nofollow" is in use. So, please do not use a spammy keyword or a domain as your name, or it will be deleted. Let us have a personal and meaningful conversation instead.